Kurs ma na celu promocję i wsparcie dla osób zatrudniających osoby niepełnosprawne na otwartym rynku pracy. Szkolenie pozwala zdobyć wiedzę jak fachowo i skutecznie przeprowadzić proces rekrutacyjny. Dowiesz się z niego również na temat różnych form prawnych, psychologicznych i społecznych.

Metody i narzędzia wsparcia dla osób poszukujących pracy.

Szkolenie obejmuje zagadnienia związane z obsługą Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i procedurą ubiegania się o te dofinansowania. Ponadto zawiera informacje dotyczące stopni i rodzajów niepełnosprawności.

W szkoleniu tym przybliżymy temat szeroko pojętej niepełnosprawności. Poznasz rodzaje niepełnosprawności, dowiesz się na czym polega specyfika współpracy z osobami niepełnosprawnymi, pokażemy Ci jak działają mechanizmy stereotypizacji i wykluczenia, poznasz zasady ułatwiające komunikację i współpracę z osobami niepełnosprawnymi.

W tym kursie dowiesz się jakie standardy powinno spełniać miejsce pracy przeznaczone dla potrzeb osoby niepełnosprawnej. Ponadto uzyskasz informacje jakie można otrzymać dofinansowanie do przystosowania miejsc pracy.