Dzięki szkoleniom z tego obszaru dowiesz się, że wiele z codziennych spraw, także tych urzędowych, możesz załatwić szybciej i łatwiej, korzystając z internetu. Nauczysz się, jak robić zakupy online, i korzystać z porównywarek cen, żeby znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Dowiesz się też, jak działają e-usługi oferowane przez administrację publiczną, które pozwolą Ci znaleźć w sieci np. historię pojazdu, zgłosić jego sprzedaż oraz sprawdzić czy i ile masz punktów karnych. Nauczysz się też, jak przez internet złożyć wniosek o dowód osobisty, paszport dziecka czy wniosek o wypłatę świadczenia „500+”. Poznasz również rozwiązania, które pozwolą Ci załatwiać, bez wychodzenia z domu, sprawy związane z podatkami.


Szkolenie „Robienie zakupów online” pozwoli zwiększyć wiedzę nt. bezpiecznego kupowania w internecie towarów i usług. Podczas szkolenia dowiesz się, jakie masz prawa jako konsument a także gdzie szukać informacji o prawach konsumenta. Dowiesz się, czym jest serwis opinii oraz jak sprawdzić wiarygodność e-sklepu, sprzedawcy oraz opinię o produkcie. Nauczysz się, jak działa porównywarka cen a także jak płacić za zakupy w sklepie internetowym, np. w serwisie OLX.

Dzięki szkoleniu „Planowanie przejazdów i podróży” dowiesz się, jak zaplanować niedrogi i ciekawy wyjazd z wykorzystaniem możliwości, jakie daje internet. Damy Ci okazja do zastanowienia się nad tym, co dla Ciebie znaczy „udany wyjazd”. Powiemy, gdzie szukać miejsc, które warto odwiedzi. Nie zabraknie też bardzo praktycznych wskazówek i odpowiedzi na pytanie: o czym pomyśleć przed, żeby uniknąć kłopotów w trakcie podróży i móc się cieszyć wolnym czasem i atrakcjami na miejscu.

Podczas tego szkolenia dowiesz się, jak skorzystać z różnych e-usług udostępnionych przez urzędy i instytucje. M.in jak:

·  sprawdzić, czy dany wniosek, formularz lub pismo możesz złożyć przez internet,

· jak krok po kroku załatwić daną sprawę przez internet,

· jak skorzystać z kluczowych platform rządowych umożliwiających załatwienie spraw urzędowych przez internet (obywatel.gov.pl, ePUAP),

· co to jest profil zaufany i dlaczego jest nam potrzebny.

Gorąco zachęcamy Cię do utworzenia konta ePUAP i potwierdzenia profilu zaufanego.Dzięki temu od razu będziesz mogła / mógł skorzystać z wielu, wielu dostępnych e-usług administracji publicznej (a będzie ich coraz więcej)!