Komputer i telefon z dostępem do Internetu może być dobrym narzędziem do dbania o relacje z bliskimi, szukania nowych znajomości i komunikowania się z ludźmi. Na szkoleniach z tego obszaru poznasz różne narzędzia, które wesprą cię jako rodzica, pozwolą zaoszczędzić czas, dając możliwość załatwianiu bieżących spraw przez internet. Szkolenia z tego obszaru pozwolą ci także poznać narzędzia do bycia w kontakcie z osobami, które już znasz. Dowiesz się, jak działa komunikacja na odległość, jak zainstalować i używać Skype’a, poznasz też inne narzędzia do komunikacji internetowej.

Dowiesz się także, jak bezpiecznie budować swoją tożsamość w internecie. Poznasz różne portale społecznościowe i nauczysz się zarządzać prywatnością w sieci i bezpiecznie poznawać w internecie nowe osoby.


Szkolenie zostało przygotowane w formie webinarium – nagrania wykładu z prezentacją pt. „Jak dbać o prywatność i kształtować wizerunek w sieci?”
Z tego webinarium dowiesz się, czym jest wizerunek w internecie, w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi można go budować, co składa się na wizerunek i co na niego wpływa.  Otrzymasz wskazówki dotyczące tego, jakich zachowań unikać w sieci oraz jakich zdjęć i danych o sobie lepiej nie publikować. Nauczysz się, jakie zamieszczać informacje, by budować swój pozytywny wizerunek w internecie i poznasz 10 złotych zasad bezpieczeństwa wizerunku. Dowiesz się też, co zrobić w sytuacji, gdy ktoś naruszy Twój wizerunek.

Z tego szkolenia dowiesz się, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w internecie, a w szczególności jak zarządzać prywatnością, by bardziej świadomie i bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych. Poznasz zasady przetwarzania danych panujące na portalu Facebook i dowiesz się, jak dostosować ustawienia prywatności do własnych preferencji. Dowiesz się też, co to jest tożsamość internetowa i jaki wpływ na jej kształtowanie mają publikowane treści, dane osobowe oraz inne informacje, które zamieszczamy w sieci.

Z tego szkolenia dowiesz się, w jaki sposób i za pomocą jakich e-usług można komunikować się na odległość z innymi osobami. Nauczysz się instalować i uruchamiać na komputerze program Skype, a także korzystać z różnych funkcji programu. Dowiesz się, jak przeprowadzać rozmowy wideo, rozmowy głosowe oraz wymieniać wiadomości tekstowe na czacie. Poznasz też popularne serwisy służące do nawiązywania znajomości przez internet i nauczysz się, jak bezpiecznie utworzyć konto na przykładowym portalu (Sympatia.pl), jak uzupełnić swój profil, zainicjować znajomość i komunikować się z nowo poznanymi osobami.

Szkolenie „Wypełnianie obowiązków rodzicielskich ” jest poświęcone korzystaniu z narzędzi internetowych w kontaktach z placówkami oświatowymi podczas rekrutacji czy korzystania z dziennika elektronicznego oraz bezpieczeństwa dzieci w sieci – podczas korzystania z internetu.